Falešná sociální pracovnice okradla starou paní

04.01.2019 11:50

KROMĚŘÍŽ – O téměř devět tisíc korun okradla v pondělí 31. prosince loňského roku důvěřivou důchodkyni žena, která se k ní vloudila do bytu v domě s pečovatelskou službou na Kroměřížsku pod záminkou, že je sociální pracovnice.

„Podvodnice zaklepala na dveře bytu a šestasedmdesátiletá žena, přestože ji nikdy žádná sociální pracovnice nenavštívila, osobě, která se za ni vydávala, uvěřila a pustila ji dál, když jí sdělila, že jde provést kontrolu čistoty,“ uvedla ve čtvrtek 3. ledna policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Údajná sociální pracovnice nejprve prohledala kuchyňskou linku, otevřela všechna dvířka a poté se vydala do koupelny. Nakonec zkontrolovala obývací stěnu. Ve skříňce pod televizí nalezla platební kartu a šest set korun.

„Staré paní se pak zeptala, do které banky jí chodí důchod a jaký má PIN k platební kartě, aby mohla ověřit, zda jí tam peníze opravdu chodí. Poté, co jí seniorka PIN napsala na papír, odešla,“ popsala událost policejní mluvčí.
Jenže po chvíli to staré paní přišlo zvláštní a šla se zeptat sousedky, zda ji pracovnice navštívila taky. Jenže nikdo k ní nezavítal. Po návratu zjistila, že chybí peníze i platební karta. Než ji stihla zablokovat, podvodnice z ní natřikrát vybrala na osm tisíc korun.    

Zlodějce po dopadení hrozí až dvouleté vězení. Případem se nyní zabývají kroměřížští kriminalisté.

„V souvislosti s tímto skutkem pátráme po ženě snědé pleti ve věku okolo třiceti let, která je zhruba 170 centimetrů vysoké silnější postavy, má dlouhé vlasy odbarvené na blond. Nad rtem na levé straně má výrazné mateřské znaménko. Oblečena byla do šedé zimní bundy s kapucí, která byla lemovaná tmavým kožíškem a do tmavých kalhot,“ nastínila popis zlodějky Simona Kyšnerová.
Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer