Expozice Karla Kryla se otevře veřejnosti, na návštěvníky se připravuje i Dům kultury a kino

12.05.2020 07:13

KROMĚŘÍŽ - Po dvou měsících se v souladu s postupným uvolňováním vládních opatření proti nákaze koronavirem opět pro návštěvníky otevře Expozice Karla Kryla v Prusinovského ulici. První zájemci si mohou originální atmosféru expozice vychutnat v úterý 12. května. „Věřím, že si návštěvníci z řad turistů i obyvatel města opět a rádi najdou cestu do působivého prostoru připomínajícího hudbu, texty a především osobnost slavného kroměřížského rodáka Karla Kryla,“ řekla místostarostka Daniela Hebnarová.

Expozice bude přístupná v původní otevírací době platné v turistické sezoně, tedy od úterý do neděle vždy od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Vstup bude možný jen s rouškou a za dodržení dalších bezpečnostních opatření daných vládním nařízením. Do jednotlivých místností budou moci maximálně dvě osoby. K dispozici na místě bude desinfekce a podrobné pokyny pro návštěvníky, prostor bude pravidelně desinfikován.
„Přes všechna opatření se mohou návštěvníci nechat unést unikátní emocionální podívanou doplněnou Krylovou tvorbou,“ dodal ředitel Domu kultury v Kroměříži Pavel Sedláček.

V pondělí se veřejnosti opět otevřelo foyer Domu kultury. „Návštěvníci mohou vstupovat pouze s ochrannou rouškou a za dodržení pokynů, které jsou vyvěšeny u vstupu. První akcí ve vestibulu DK bude výstava keramických obrazů Věry Katky Tatarkovičové s názvem Radosti mého života, a to od 15. května,“ informoval tiskový mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Kino Nadsklepí bude veřejnosti přístupné od pondělí 18. května a od tohoto dne je v provozu také pokladna ve vstupním prostoru kina.
„První promítání je připravené na středu 20. května a na programu je ve 20 hodin dokument V síti zabývající se sexuálním zneužíváním dětí prostřednictvím sociálních sítí,“ uvedl vedoucí kina Nadsklepí Radek Neuman.
I pro návštěvníky kina platí speciální „protikoronavirové“ pokyny, které je třeba dodržet. Diváci musí mít v prostorách kina nasazenou roušku, nesmí konzumovat vlastní ani koupené občerstvení, mohou sedět maximálně po dvou vedle sebe a obsazovat se bude každá druhá řada, aby byly dodrženy rozestupy.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž