Dvouletý projekt ukázal, co si lidé přejí

15.02.2020 10:40

VSETÍN - Město Vsetín připravilo pro obyvatele třiatřiceti obcí ve vsetínském ORP informační leták o nabídce sociálních služeb pro seniory, osoby zdravotně postižené, rodiny s dětmi a další. Jde o uspokojení poptávky, kdy v průzkumu, jenž probíhal dva roky v rámci aktualizace komunitního plánu sociálních služeb, vzešel ze strany příjemců sociálních služeb požadavek na info-leták. „Leták, po kterém lidé dlouhodobě volali, jim pomůže zorientovat se v různých životních situacích, a to velice jednoduše, přehledně a srozumitelně. Je určen pro seniory, rodiny s dětmi, osoby se zdravotním postižením a osoby ohrožené sociálním vyloučením a také pro jejich blízké. Vyhledávání v něm je jednoduché, podle situací, které daný člověk momentálně řeší,“ vysvětlila vedoucí odboru sociálních věcí vsetínského městského úřadu Anna Blechová.

Informační leták je jedním z výstupů projektu „Aktualizace Komunitního plánu sociálních služeb a péče ORP Vsetín“, který byl financován z Evropského sociálního fondu. 

„Podařilo se nám získat 2 miliony korun na projekt pro celé Vsetínsko. První produkt je tento informační leták, nazvaný Síť pomoci, který vyšel v nákladu 10 tisíc kusů a bude v blížících se měsících distribuován do celého území. Elektronická podoba letáku bude k dispozici na konci února na webových stránkách města,“ doplnila Hlaváčová.

Jako první si leták Síť pomoci vyzvedli senioři v Pržně, kde se Obecní úřad postaral i o distribuci Seniorských karet první pomoci. 

 

Rudolf Maňas

Zdroj, foto: MěÚ Vsetín, Jana Raszková