Dvacet bytů zvláštního určení prošlo ve Vsetíně rekonstrukcí

06.12.2021 16:55

VSETÍN - Vsetínská radnice v průběhu letošního roku nechala rekonstruovat celkem dvacet bytů v domech zvláštního určení Pod Žamboškou na Rybníkách a v ulici Generála Klapálka na Ohradě. Investovala do nich v součtu více než 8,5 milionu korun bez DPH.

„V domech č. p. 1579 a 1580 Pod Žamboškou město provádí rekonstrukce bytů průběžně již od roku 2018. Do letoška se dotkly 29 bytových jednotek, tento rok jich přišlo na řadu dvanáct. „Už v létě společnost Vladimír Kotrla rekonstruovala čtyři byty 2 + kk, z toho tři v domě číslo 1580 a jeden v domě číslo 1579. V listopadu pak byla ukončena rekonstrukce osmi bytů 1 + kk v domě číslo 1580, kterou provedla společnost RADEKOV,“ vyjmenoval starosta Jiří Růžička s tím, že práce ve dvoupokojových bytech přišly radnici na 2,15 milionu korun bez DPH a v jednopokojových bytech pak na 3,088 milionu korun bez DPH.

Rekonstrukcí letos prošla také část bytového fondu v domě č. p. 1846 na ulici Generála Klapálka. „V tomto případě se stavební úpravy dotkly osmi jednopokojových jednotek. Realizovala je společnost TM Stav, která za ně inkasovala z městského rozpočtu 3,343 milionu korun bez DPH,“ doplnil starosta.

„Rekonstrukce v domech zvláštního určení spočívaly ve vybourání starého bytového jádra, podlah, původní kuchyňské linky, vany a WC. Následovalo vyzdění nových příček, nanesení omítek a obkladů, montáž nových rozvodů vody, elektroinstalace a vzduchotechniky, položení podlah včetně krytin a také instalace nové kuchyňské linky, sprchového koutu či WC,“ popsal Jiří Žůrek v zastoupení tiskové mluvčí vsetínské radnice.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín