Důvěřivou ženu připravil údajný zahraniční voják o tisíce

13.06.2019 06:45

VSETÍN - Vidina sňatku s vojákem ze zahraničí stála ženu ze Vsetína nemalé peníze. Podvodník na ní vylákal téměř sto padesát tisíc korun. Teď jdou po něm kriminalisté.

„Celkem nevinně vypadala nabídka k seznámení, která v lednu letošního roku přišla seniorce ze Vsetína na její e-mail. Během další korespondence se žena dozvěděla, že se jedná o cizince, jenž jako voják slouží v zahraničí. Ženu neudivilo, že komunikace probíhá v češtině, a nepřekvapil ji ani návrh sňatku,“ informoval ve středu 12. června policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

V polovině února žena prostřednictvím „agenta“ zaplatila certifikát pro právníka a během další doby se různé poplatky jen hrnuly. Objevily se i platby prostřednictvím bitcoinové peněženky.

„V květnu se do komunikace vložil ‚policejní‘ agent a žádal o další peníze na vyšetřování. Ani tady se zprvu seniorce nejevilo nic podezřelého a peníze poslala. Posledním požadavkem bylo zaslání 3000 USD na zatčení podvodníka. Tuto částku žena už nezaplatila,“ sdělil policista.

Podvodník na ní vylákal bez tisícovky 150 tisíc korun. „Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin podvod. Nadále zjišťují informace k tomuto skutku. Za tento trestný čin lze podle trestního zákoníku uložit až pětileté vězení,“ dodal Vladislav Malcharczik.

Policisté varují, že seznámení prostřednictvím internetu nese svá úskalí. Lidé by měli být velmi obezřetní. V žádném případě nedoporučují zasílat peníze cizím osobám, které neznají.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Policie ČR