Důvěřivá žena poslala statisíce údajnému vojákovi sloužícímu v zahraničí

01.11.2018 14:26

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - O půl miliónu korun připravil ženu z Uherskohradišťska údajný voják sloužící v zahraničí. Peníze od ní vylákal pod slibem odměny. 
„V květnu tohoto roku ji kontaktoval na seznamovacím portále neznámý muž, který se představil jako voják z povolání sloužící v zahraničí. Po vzájemné domluvě spolu začali komunikovat prostřednictvím e-mailu,“ uvedla ve středu 31. října policejní mluvčí Milena Šabatová.

Muž byl k ženě slušný a velmi milý. „Po několika dalších e-mailech se jí svěřil, že s kolegy našli peníze a zlato, které si mezi sebou rozdělili. Poté se jí zeptal, zda by na její adresu nemohl svůj díl nálezu poslat s příslibem odměny. Žena samozřejmě souhlasila,“ sdělila policistka.

Po několika dnech obdržela pokyny k platbám za uložení balíčku a za různé certifikáty, které vždy zaplatila. Poslední požadavek dosáhl částky 28 tisíc Euro. Tuto sumu už ale odmítla zaplatit.
„Když kontaktovala svého přítele v zahraničí, ujišťoval ji, že jí vše do koruny vrátí, jakmile za ní přijede. Svoji cestu pak z různých důvodů postupně odkládal. Ženě však došla trpělivost a celou záležitost přišla oznámit na policii,“ sdělila Milena Šabatová.

Stejně jako mnoho dalších, které se zamilovaly do muže s neznámou identitou, tak i ona propadla kouzlu podvodníka a přišla o statisíce korun.

Policisté varují před těmito podvodníky a nabádají všechny, kteří se seznamují přes internet, aby byly obezřetnější. „Doporučujeme, aby lidé v žádném případě nikomu cizímu neposílali peníze. Pokud člověka na internetu, se kterým komunikujeme, neznáme osobně, nikdy nemůžeme vědět, o koho se ve skutečnosti jedná,“ zdůraznila policejní mluvčí.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Policie ČR