Dušičky budou letos ve Zlíně bez pietních akcí

30.10.2020 11:42

ZLÍN – Bez tradičních pietních vzpomínek se uskuteční letošní Dušičky na hřbitovech ve správě městské společnosti Pohřebnictví Zlín. „Důvodem jejich zrušení je nepříznivá epidemiologická situace související s onemocněním COVID-19 a striktní omezení veřejného života, které nařídila Vláda ČR,“ uvedl tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

Dušičky připadají letos na pondělí 2. listopadu. Největší nápor návštěvníků proto Pohřebnictví Zlín očekává v sobotu 31. října a v neděli 1. listopadu. 
„Prosíme veřejnost, aby si letos k návštěvě hřbitovů v rámci Dušiček vybrala i jiné dny než ty obvyklé. Každá větší koncentrace lidí na jednom místě významně zvyšuje riziko přenosu koronaviru, jde tedy o zdraví, na to je potřeba myslet. Určitě je vhodné nenechávat návštěvu míst posledního odpočinku blízkých na víkend či přímo na pondělí, ale přijít dříve nebo naopak později,“ požádal Milan Macura, ředitel městské společnosti Pohřebnictví Zlín.

„Pro příjezd ke hřbitovům je vhodné využít MHD. Pohřebnictví Zlín dohodlo s Dopravní společností Zlín-Otrokovice posílení spojů, více informací o odjezdech a příjezdech lze nalézt na webu DSZO,“ připomněl Tomáš Melzer.
Pro snadnější nákup řezaných květin a svíček byla prodloužena otevírací doba prodejny u vstupu na Lesní hřbitov, kde bude umístěný i stánek nasmlouvaného externího prodejce tohoto sortimentu. „Věříme, že  navzdory okolnostem budou i letošní Dušičky důstojnou a významnou událostí,“ vzkázal Milan Macura.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Magistrát města Zlína