Dům v Hrachovci ustoupí chodníku, řidiče čeká omezení

12.10.2020 15:37

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Dlouho očekávaná demolice domu č. p. 46 v Hrachovci, který těsně sousedí se silnicí III. třídy, začne v úterý 13. října. Práce, jejichž cílem je zvýšení bezpečnosti dopravy a do budoucna i pohybu chodců, do konce října částečně omezí provoz v dané lokalitě.
„Objekt určený k demolici stojí za mostem pod kaplí Nanebevzetí Panny Marie. Těsně přiléhá k silnici III. třídy, kterou z druhé strany ohraničuje Hrachovecký potok, čímž zde vzniká zúžení a dopravně nebezpečné místo. Radnice se proto rozhodla dům odstranit,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„Práce spojené s demolicí budou probíhat až do druhé poloviny listopadu. Řidiči, projíždějící tímto úsekem, musí zároveň od úterý 13. do soboty 31. října počítat s dopravním omezením spočívajícím v zachování jednoho jízdního pruhu a kyvadlovém řízení dopravy. Žádáme proto všechny o trpělivost a respektování dopravního značení,“ vyzval Aleš Cáb z odboru komunálních služeb.
„Náklady na demolici zmíněného domu se vyšplhají na 1,35 milionu korun. Museli jsme je však vynaložit, abychom v tomto kritickém místě zvýšili bezpečnost dopravy. Díky demolici zde navíc budeme moci následně vybudovat propojovací chodník, který výrazně přispěje také k bezpečnosti chodců v této naší místní části,“ vysvětlil starosta Robert Stržínek.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Měú Valašské Meziříčí