Dům pro sociální bydlení prochází rekonstrukcí

23.10.2020 11:39

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Za bezmála 11 milionů korun opraví město Valašské Meziříčí dům pro sociální bydlení v ulici Jičínská. Práce na objektu s 12 byty mají být dokončeny v polovině července příštího roku.
„V říjnu zahájila radnice rekonstrukci bytového domu v ulici Jičínská. Vedle zateplení objektu včetně výměny oken a dveří se stavební práce týkají také kompletní rekonstrukce vnitřních prostor. Celkové náklady dosahují bezmála 11 milionů korun. Zároveň jsme na zateplení získali dotaci 2,5 milionu z Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj,“ přiblížil starosta Robert Stržínek s tím, že rekonstrukce má být dokončena v polovině července 2021.
Nájemci se dočkají také nového vytápění, omítek a podlah, ale například i kuchyňských linek. Bytový dům v ulici Jičínská nabízí 12 bytových jednotek o velikosti 1+0 až 2+1. „Jedná se o takzvané sociální byty pro osoby v existenční a bytové nouzi, které chtějí svou situaci změnit a aktivně na tom pracují. Důležitá je přitom spolupráce všech členů domácnosti. Nacházejí se zde také dostupné byty pro osoby v bytové nouzi s nízkými příjmy. Dosavadním nájemníkům jsme nabídli náhradní bydlení, čehož využilo 11 z nich a jeden si našel vlastní bydlení,“ vysvětlila místostarostka Zdislava Odstrčilová.

Vlastimil Langer

Zdroj: Měú Valašské Meziříčí

Ilustrační foto: Archiv KNZ