Dům kultury již zná program na Trnkobraní

07.07.2019 12:00

VIZOVICE - Hudební i folklorní vystoupení, historická zbrojnice, katovská dílna i interaktivní zábava pro malé i velké. Dům kultury již zná doprovodný program k tradičnímu Vizovickému Trnkobraní. Folklorní a dechový festival se uskuteční v neděli 18. srpna od 10 hodin.

 „Po zahajovací ceremonii s bubeníky a vlajkonoši vystoupí, jako již každý rok, Vizovjánek se svým hostem. Následovat bude dechová hudba Trnovjanka, hudební skupiny The Beatles Revival - Brouci Band, Děda Mládek Illegal Band a Kabát revival. V mezičase vystoupí taneční formace Colorado,“ přiblížila program vedoucí DK Vizovice Jiřina Trlicová.

„Celý program doplní Spolek pro zachování kulturního dědictví historie a romantiky z Ostravy, který do Vizovic přiveze například dva žoldnéřské stany, které návštěvníky seznámí s tím, jak si takový zeman bydlel na cestách. Historické zbraně a zbroje si lidé budou moci nejen osahat, ale i vyzkoušet. K vidění budou i draví ptáci a přijede i mistr kat, který odvážné dobrovolníky klidně natáhne na skřipec, vyzkouší na nich španělskou botu či palečnici,“ sdělila Iva Kopečná z vizovické radnice.

„U královského lovčí děti budou podle kožichů a stop poznávat zvířata našich stájí, polí a lesů. V historickém stanu si návštěvníci zase mohou vyzkoušet své znalosti erbů tuzemských velkých měst, zemí Koruny české a ostatních království,“ doplnila Jiřina Trlicová.

To vše doplní tradiční jarmark s rukodělnými výrobky. A aby nebyl celý program jen historický, chybět nebudou ani stanoviště s virtuální realitou. Díky ní se lidé budou moci potápět, skákat z mrakodrapu, svést se na horské dráze.

Vlastimil Langer