Důchodkyni na Kroměřížsku okradla údajná podomní prodejkyně

03.12.2018 19:34

KROMĚŘÍŽ – Chudší o devětačtyřicet tisíc korun je od pátku 30. listopadu důchodkyně z obce na Kroměřížsku. Jednasedmdesátiletou ženu měla podle policejní mluvčí Simony Kyšnerové okrást cizí žena, která vnikla do jejího domu.

Starší paní vypověděla, že odjela ráno do města na nákup pro sebe i pro sestru. Před odjezdem zamkla vchodové dveře vedoucí do dvora, klíč dala na vnitřní parapet v kotelně a poté vyšla kovovou bránou ze dvora.

„Po chvíli jí ale volala na mobilní telefon sestra, která bydlí ve vedlejším domku se společným dvorem, že v jejím obydlí přistihla cizí ženu,“ sdělila v pondělí 3. prosince policistka.
Sestře po návratu domů řekla, že s manželem uslyšeli klapnutí dveří. Domnívala se, že se již z nákupu vrátila a proto šla za ní. Otevřela dveře jejího domu a v nich se střetla s cizí ženou.

„Na otázku, co tam dělá, nezvaná návštěva odpověděla, že nabízí věci k prodeji. Poté se snažila rychle odejít. Aby od sebe odvedla pozornost, řekla, že uvnitř je ještě další prodejkyně a z dvorku utekla. Dům byl ale prázdný, chyběly však peníze schované v sekretáři v obývacím pokoji,“ dodala policejní mluvčí.
„V souvislosti s tímto skutkem pátráme po ženě snědé pleti ve věku okolo čtyřiceti až padesáti let, která je zhruba 160 centimetrů vysoké silnější postavy. Na sobě měla šedé tepláky a tmavý dlouhý rozepínací svetr,“ řekla Simona Kyšnerová.
Případem se nyní zabývají policisté z Bystřice pod Hostýnem. Pachatelka se tímto jednáním dopustila trestných činů krádež a porušování domovní svobody, za což jí podle policistky po dopadení hrozí až tříleté vězení.
Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Policie ČR