Důchodce za svou zapomnětlivost draze zaplatil

04.01.2018 10:10

ZLÍN - Velmi drahou zkušenost má za sebou šestasedmdesátiletý muž ze Zlína. Ve středu 3. ledna po nákupu zapomněl jednu z nákupních tašek u svého auta. Když si na ni vzpomněl, bylo už pozdě. V tašce bylo mimo jiné téměř čtyřicet tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Senior ze Zlína jel na nákup do jednoho ze zlínských supermarketů. Nakoupené zboží uložil do několika nákupních tašek a v autě je dovezl ke svému bydlišti. „U domu zavolal dceru, aby mu s nákupem pomohla a společně odnesli do bytu několik tašek. Jednu z nich, která byla u auta přikrytá oblečením, však zapomněli venku. Když si na to muž po několika minutách vzpomněl, utíkal ke svému vozidlu, ale taška už tam nebyla. Kromě nákupu v ní zůstala také pánská příruční taška s doklady, třiceti tisíci korunami a asi 200 – 300 EUR,“ popsala událost policejní mluvčí.
Zlínští policisté přijali oznámení o krádeži tašky ve středu před polednem. „Případ šetří jako podezření z trestného činu krádež. V případě vypátrání pachatele a jeho odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala Monika Kozumplíková.

Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer