Druhý koncert zámeckého léta dá prostor vizovické rodačce

13.06.2019 08:07

VIZOVICE - In Vox Veritas je název v pořadí druhého koncertu Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby, který se uskuteční dnes od 19.30 hodin v reprezentačním sále vizovického zámku. Sopranistka Tereza Hromádková pochází z Vizovic a společně se svou spolužačkou z brněnské konzervatoře sopranistkou Kristýnou Ševčíkovou a klavíristkou Helenou Fialovou připravila pro Vizovice koncert, který jistě v programu festivalu nezapadne.

„Posluchači se mohou těšit na sólový zpěv i dueta, duchovní skladby i operní árie. To vše za doprovodu klavíru. Určitě to bude velmi zajímavý koncert pro obě strany, kdy Terezka se bude moci v tak velkém rozměru prezentovat ve svém rodném městě a pro občany z Vizovic to zase jistě bude o to zajímavější, že jde o Vizovjanku,“ uvedl organizátor Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby Vít Sušila.

Tereza Hromádková ukončila studium brněnské konzervatoře letos absolventským koncertem. Spolupracuje s komorním sborem Canticum Camerale na jeho významných projektech. Od roku 2018 se věnuje také pedagogické činnosti na ZUŠ Zlín. Od května 2019 je členkou Českého Filharmonického sboru Brno. Kromě klasického zpěvu se věnuje i jiným hudebním žánrům.

Kristýna Ševčíková je jednadvacetiletá studentka zpěvu pocházející ze Svitav. Po dokončení studií by se dále ráda věnovala hudbě a zpěvu, ale za žádným konkrétním cílem se nežene. „Řídím se Goethovou moudrostí – to, co získáte při dosažení vašich cílů, není tak důležité jako to, kým se stanete během jejich dosahování,“ svěřila se.

Helena Fialová je pro svůj mimořádný hudební cit vyhledávanou komorní hráčkou. Spolupracuje s předními českými instrumentalisty i operními pěvci. Od roku 1996 pracuje jako korepetitor Českého filharmonického sboru Brno. Od roku 2001 působí rovněž jako pedagog klavírní hry a korepetitor na konzervatoři v Brně. Od roku 2012 zastává také funkci korepetitora katedry kompozice a dirigování na JAMU v Brně.