Dopravu ve Zlíně zkomplikovalo husté sněžení

29.01.2019 12:15

ZLÍN - Náročným podmínkám na silnicích čelily trolejbusy a autobusy MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice v ranních a dopoledních hodinách v pondělí 28. ledna. Některé úseky silnic byly dočasně nesjízdné, vozidla MHD zůstávala stát nebo nabírala výrazná zpoždění.

„Přestože se teplota vzduchu pohybovala ve Zlíně v pondělí 28. ledna ráno lehce nad bodem mrazu, poměrně vydatné a delší dobu trvající sněžení zkomplikovalo situaci na silnicích. Některé úseky především v kopcovitých částech města a jeho okolí byly kvůli sněhové pokrývce dočasně nesjízdné,“ uvedl tiskový mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.
To vše mělo negativní dopad na pravidelnost a spolehlivost celého systému městské hromadné dopravy. Trolejbusy a autobusy zůstávaly v obtížně sjízdných úsecích stát, čekalo se na prohrnutí a chemický posyp vozovek. Vozidla MHD nabírala výrazná zpoždění řádově až v desítkách minut. Některé spoje musely být v nesjízdných úsecích zcela vynechány.

„Problémy nastaly v dopravě na Jižní Svahy, do Jaroslavic, na Kudlov, nepodařilo se dojet na Lesní čtvrť ke gymnáziu ani k Základní škole M. Alše na Podhoří, po celé dopoledne nezajížděla vozidla MHD ani na točnu Za Kapličkou v Přílukách. Komplikace se vyskytly rovněž na lince 55 v Otrokovicích, velká zpoždění vznikala na páteřní trase mezi Zlínem a Otrokovicemi,“ vyjmenoval tiskový mluvčí.

„Omlouváme se cestujícím, pokud se v pondělí ráno nedostali včas do zaměstnání nebo do škol. Jsme závislí na sjízdnosti silnic a naši řidiči si nemohou dovolit pustit se s těžkým trolejbusem či autobusem do kopců, kde by jízda nebyla bezpečná,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Během dopoledních hodin se postupně situace normalizovala, obnovovala se sjízdnost v celé síti MHD a trolejbusy a autobusy se začaly vracet do svých pravidelných časových poloh. Kolem poledne už většina spojů v síti MHD neměla podle sledování z dispečinku větší zpoždění než čtyři minuty.

Foto: DSZO