Dopravní situaci u polikliniky odlehčí nová parkovací stání

15.02.2019 07:30

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Při cestách k lékařům i při vyzvedávání léků se bude řidičům ve Valašských Kloboukách parkovat o něco snáze.

„Na jaře se totiž u polikliniky začne se stavbou pásu nových parkovacích míst, která vyrostou na ploše pod budovou lékárny. Parkoviště nabídne kapacitu pro odstavení jedenácti vozů, z toho jedno místo bude vyhrazeno hendikepovaným. Souběžně dojde k vydláždění chodníku pro pěší a bezbariérově bude upraveno i místo pro bezpečné přecházení komunikace,“ informovala tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.

„Nedostatek parkovacích míst je z pohledu pacientů a návštěvníků Valašskokloboucké polikliniky velmi diskutovaným tématem. Radnice se problémem zabývala již v roce 2017, avšak řešení nebylo možné uspíšit, protože projekt nového parkoviště vyžadoval i změnu územního plánu, která se podařila o rok později,“ sdělila starostka Eliška Olšáková.

Do letošního rozpočtu by podle starostky už mohlo být na realizaci nových stání zahrnuto 700 tisíc korun. „V současné době probíhá výběr dodavatele a jakmile dovolí počasí, začne se s pracemi,“ dodala Eliška Olšáková.

 Valašskokloboucká poliklinika je spádovým zdravotním centrem a za odbornými lékaři sem přijíždějí pacienti ze širokého okolí.

Vlastimil Langer

Foto: www.valasskeklobouky.cz