Doprava žáků do škol bude ve Zlíně zajištěna

23.05.2020 08:34

ZLÍN - Trolejbusy a autobusy MHD Dopravní společnosti Zlín Otrokovice budou mít k dispozici potřebnou přepravní kapacitu pro dopravu žáků do škol.
„Několik zvláštních tzv. školních spojů MHD bude vypravovat ve dnech školního vyučování od 25. května až do konce školního roku Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO). Tyto posilové spoje zajistí dopravu žáků v především v ranních časech před začátkem vyučování, ale v některých případech i po obědě na konci předpokládané vyučovací doby. Budou vypraveny na linkách 5, 8, 13, 32, 55 a 90, zvláštní posilový školní spoj pojede také pro Základní školu Dřevnická v trase přes Příluky a Jaroslavice a pro ZŠ Mikoláše Alše v trase Prštné – Louky – Podhoří,“ informoval tiskový mluvčí dopravní společnosti Vojtěch Cekota.

DSZO upozorňuje na několik časových změn v odjezdech školních spojů v porovnání se  školní spoj z Příluk-Za Kapličkou pojede v 7:25 (standardně v 7:35), školní spoj k ZŠ Trávníky pojede ze Štěrkoviště v 7:20 (standardně v 7:13) nejprve na zastávku Kvítkovice-náves a až poté ke škole, odpolední spoj pojede od školy ve 13:13 (standardně v 13:07) nejprve na zastávku Kvítkovice-náves a za tři minuty pokračuje na Štěrkoviště.

„Situace je pro nás složitá, protože nemáme přesné informace o počtu žáků a časech, ve kterých budou mít vyučování nebo pojedou domů, ale spolu s městy se o děti určitě postaráme, aby se bezpečně dopravily do školy i zpět. Jednali jsme o toms řediteli škol i se zástupci radnice,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň. Pracovníci DSZO si pořizují i vlastní průzkumy obsazenosti současných spojů a jsou připraveni reagovat operativně na situaci, pokud by někde rozsah dopravy nestačil.

Trolejbusy a autobusy DSZO jezdí od poloviny března v pracovních dnech kvůli koronavirovépandemii a přijatým ochranným opatřením v režimu tzv. prázdninových jízdních řádů („pracovní dny L a Z“), ve kterých žádné školní spoje zapracovány nebyly.

„I když už se řada cestujících do vozidel MHD vrátila, stále ne všichni, takže má přepravní kapacita vozů na linkách podle prázdninových jízdních řádů vzhledem k poptávce ještě dostatečnou rezervu,“ dodal mluvčí Vojtěch Cekota.

Jízdní řády školních spojů jsou zveřejňovány jako příloha této tiskové zprávy a žáci se s nimi mohou seznámit na internetových stránkách www.dszo.cz a také ve svých školách.

Zdroj a ilustrační foto: DSZO