Dobrovolníci roznesli seniorům v Otrokovicích 500 bavlněných roušek

27.03.2020 08:15

OTROKOVICE - S žádostmi o doručení roušky až domů se mohou v Otrokovicích obrátit na městský úřad senioři nad 65 let. Tento servis může město poskytovat díky pomoci skautů a dalších dobrovolníků.

„Službu nabízíme seniorům od pondělí 23. března. Za necelé čtyři dny jsme tímto způsobem rozvezli přibližně 500 roušek. Zájem je skutečně velký,“ uvedl Kamil Hric ze sociálního odboru.

Senioři nad 65 let obdrželi do svých schránek papírový leták s telefonním číslem, na které mohou zavolat, pokud nemají možnost, jak si roušku sami obstarat. Toto číslo je od pondělí, kdy byla služba spuštěna, enormně vytíženo.
„Chtěla bych tímto poděkovat pracovníkům sociálního odboru, skautům, zaměstnancům úřadu a dalším dobrovolníkům, kteří ve svém čase a bez nároku na odměnu bavlněné roušky rozvážejí. Zároveň musím opět poděkovat všem, kteří bavlněné roušky doma šijí a poskytují nám je k další distribuci. Moc si vás vážím,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

„V tomto týdnu jsme navázali spolupráci se společností LEVIER s. r. o., se sídlem v Otrokovicích, která pro město šije roušky zdarma a ve větším množství. Za tuto spolupráci jsme také nesmírně vděčni a moc děkujeme. Je úžasné, jak funguje spolupráce a solidarita,“ dodala starostka.

Telefonní číslo, kam se mohou senioři stále s žádostmi o doručení roušky obracet: 577 680 111

Díky zapojení tolika lidí jsme schopni průběžně doplňovat rouškovou pasáž. Děkuji všem, kteří se s námi o roušky podělí.

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice