Dobrovolníci na podzim uklidili Valmez

19.10.2020 10:03

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Jedenáct organizací a 640 kilogramů sesbíraného odpadu – taková je bilance tradiční akce Ukliďme svět, Ukliďme Česko, Ukliďme Valmez. Původně plánovaný jarní termín se kvůli koronavirové pandemii nekonal, o to víc si dobrovolníci užili ten podzimní.
„V tomto roce poprvé proběhla akce pod záštitou města v rámci projektu Zdravé město. Protože tato iniciativasměřuje k udržitelnému rozvoji v oblasti ochrany přírody, rozhodně ji budeme nadále podporovat. Letos se dospolečného úklidu zapojilo jedenáct organizací z Valašského Meziříčí i místních částí,“ uvedla Alena Střítezská z oddělení rozvoje místní radnice. Díky zájmu o akci Ukliďme Valmez se podařilo dobrovolníkům sesbírat 640 kilogramů odpadu, který skončil ve sběrném dvoře.
„Členové TJ Valašské Meziříčí se rozhodli od nepořádku vyčistit okolí sportovišť v Koutech. Sportovní areály v Hrachovci a Podlesí uklidili malí fotbalisté z místních klubů. Klienti Charity Valašské Meziříčí a další dobrovolníci sbírali odpadky v blízkosti vlakového nádraží a v dalších ulicích,“ sdělil tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
Na sportovce navázalo Středisko volného času Domeček, jehož zástupci uklidili okolí střediska a integrované střední školy. O park Botanika se postaralo Centrum Áčko. Další valašskomeziříčský park – Abácii společně s cyklostezkou směrem na Jarcovou si vzali na starost členové Klubu českých turistů.
„Do úklidu na několika místech v okolí Valašského Meziříčí se zapojili také dobrovolní hasiči ze Lhoty a TOM Zlaté šípy. Skauti z Valašského Meziříčí a Hrachovce vysbírali od odpadků část pravého i levého břehu Rožnovské Bečvy a koryto potoka v Hrachovci. Členové Valašského ekocentra uklidili oblíbené výletní místo – lesopark a okolí rybníčku v bývalých kasárnách,“ doplnil výčet mluvčí radnice.
„Všem dobrovolníkům a organizátorům letošního podzimního úklidu patří velké poděkování. Opět se ukázalo, že lidem ve Valmezu záleží na tom, aby žili v pěkném prostředí,“ dodala místostarostka Zdislava Odstrčilová, která celou akci zaštítila.

Zdroj: Měú Valašské Meziříčí
Ilustrační foto: Archiv KNZ