Dobrovolní hasiči pomáhají v místních částech, školy šijí roušky

26.03.2020 16:24

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Zajišťováním ochranných prostředků pro potřeby IZS se ve středu 25. března zabýval Krizový štáb ORP Valašské Meziříčí. Dle informací zástupců IZS se situace se zajištěním ochranných prostředků a dezinfekce pro zdravotníky, hasiče i policisty pomalu zlepšuje i díky pomoci města Valašské Meziříčí.
„Ve středu 25. března jsme v prostorách hasičské zbrojnice v místní části Juřinka začali s rozdělováním 2 000 litrů dezinfekce pro potřeby oslovených organizací,“ přiblížil starosta Robert Stržínek.
„Zajistili jsme mimo jiné 2 000 roušek a 200 litrů dezinfekce, které rozdělují potřebným, tedy zejména nejohroženějším osobám ve věku nad 65 let, jednotky dobrovolných hasičů a členové osadních výborů v místních částech,“ dodal starosta.

Aktuálně zajištěny jsou také potřeby poskytovatelů sociálních služeb. „I díky pomoci města a zejména dobrovolníků mají nyní dostatek roušek a dalších prostředků. Pracovníci terénních služeb je také rozdávají potřebným, jako jsou senioři nebo lidé bez domova. Jsme stále v kontaktu a v případě potřeby budeme nadále spolupracovat,“ uvedla místostarosta Zdislava Odstrčilová.

Pomáhají i městem zřizované mateřské a základní školy. „Vedle nekončící práce pedagogů se zajištěním vzdálené výuky žáků, je to také zapojení nepedagogických pracovníků, kteří již ušili stovky roušek. Skvělou práci odvádějí zaměstnanci ZŠ Vyhlídka. V pracovní dny zajišťují péči o 10 dětí ve věku tří až 10 let zaměstnanců vybraných profesí,“ připojila místostarosta Yvona Wojaczková.

Ve Valašském Meziříčí je pak stále evidován jeden pozitivní případ onemocnění Covid-19. Na možný nárůst pacientů s tímto onemocněním je připravena i Nemocnice Valašské Meziříčí, a. s.
„Uzavřeli jsme tři oddělení, abychom si pro případ potřeby uvolnili kapacity. Před vstupy do areálu přísně kontrolujeme všechny pacienty i personál. Snažíme se zajistit dostatek respirátorů třídy FFP3, ochranných štítů a obleků, kterých je však na trhu stále zoufalý nedostatek,“ popsal situaci ředitel nemocnice Martin Hrabovský.
 „Zatím naštěstí neevidujeme žádný potvrzený případ onemocnění Covid-19 mezi pacienty, kteří prošli naší nemocnicí, ani personálem. Je důležité, aby pacienti s příznaky, jako jsou zvýšená teplota, kašel, dušnost, bolest hlavy a únava, nejprve telefonicky kontaktovali svého ošetřujícího lékaře, který jim navrhne další postup,“ zdůraznil ředitel nemocnioce.

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí