Dobří andělé pomohli na Zlínsku stovkám dětí a jejich rodičům

23.06.2019 08:58

ZLÍN/PRAHA  - Když rodinu zasáhne vážné onemocnění, ať už rodiče nebo dítěte, dopadne jeho tíha na každého z jejích členů. Dobří andělé dlouhodobě podporují rodiny s dětmi, ve kterých se objevila rakovina nebo jiné vážné onemocnění. Pravidelnými finančními příspěvky jim pomáhají překlenout těžké životní období.

„Na Zlínsku za osm let své existence podpořili Dobří andělé 226 dětí a 205 rodičů ze 114 rodin.

Kromě výdajů spojených s léčbou či rehabilitací pacienta se rodiny snaží z příspěvků zmírnit dopad vážného onemocnění také na sourozence,“ vysvětlila Šárka Procházková, ředitelka nadace Dobrý anděl, jejímž prostřednictvím dárci podporují tisíce rodin po celé České republice.
„I když peníze nikdy nevynahradí čas rodiče věnovaný dítěti, nemusí se například vzdát oblíbeného kroužku nebo mohou vyrazit s kamarády v létě na tábor či školní výlet,“ dodala ředitelka.

Za necelých osm let fungování nadace podpořili Dobří andělé na Zlínsku desítky dětí. Počet nových žádostí o pomoc ale stále roste. „Kromě rodin, v nichž se rodič nebo dítě potýká s onkologickým onemocněním, podporujeme každý měsíc také rodiny s dětmi s nejrůznějšími vážnými onemocněními či kombinovanými postiženími. Pomoc je v těchto případech dlouhodobá, často v řádu let,“ doplnila Šárka Procházková.

Každý dárce, který by chtěl rodiny podpořit, si může zvolit výši částky i frekvenci zasílání pomoci. Navíc má možnost si přečíst příběh konkrétní rodiny, které pomohl.
„Stačí si na stránkách nadace Dobrý anděl vytvořit registraci a zaslat první příspěvek. Ve svém Andělském účtu pak každý dárce vidí informace o rodině,“ řekla Šárka Procházková a dadala, že pro rodiče představuje podpora Dobrých andělů v takto těžké situaci pomoc nejen finanční, ale také psychickou. Mají pocit, že na to nejsou sami, jsou klidnější a mohou se tak více věnovat tomu, co je důležité.

Vlastimil Langer
Šárka Procházková s dětmi, kterým pomohli Dobří andělé. Foto: Andrea Sovová