Do Zlína míří štáb filmu o domácím násilí. V hlavních rolí zazáří Svátková, Cibulková nebo Kostková

14.04.2019 10:22

ZLÍN - Od 17. dubna se bude ve Zlíně pohybovat další filmový štáb. Na místech, jako je 32. budova v továrním areálu, k ní přilehlá ulice nebo park Komenského, bude točit záběry do snímku Můj příběh. Na projektu, který ve městě stráví pět natáčecích dnů, se podílejí také zlínští filmaři. 

Film, jehož první klapka padla 4. dubna v pražské Dubči, vychází z knižní předlohy Calaway֥ spisovatelky Zory Castillo, kterou k napsání inspirovaly skutečné události. Hlavní postavu Elizabeth ztvárňuje Vlastina Kounická Svátková.
„Hraji bývalou baletku, kterou její manžel doslova znetvoří. Ona poté bojuje s depresemi a alkoholem a snaží se najít nový smysl svého života,” řekla o své roli Kounická Svátková.

Ve vedlejších rolích se představí známé herečky Vilma Cibulková, Tereza Kostková, Zuzana Norrisová nebo Nela Boudová. Mužské role zpodobní Saša Rašilov, Milan Kňažko a Pavel Kříž. Režijní taktovky se ujal Libor Adam ve spolupráci s Hanou Hendrychovou, která má mnohaleté zkušenosti ze zahraničních produkcí.

„Do natáčení jsou zapojeni také aktéři zlínské audiovize. Filmaři od začátku využívají servis zlínské filmové kanceláře, která štábu zprostředkovala například spolupráci zlínského koproducenta. Na výrobě snímku se tak aktivně podílí i zlínská firma IS Produkce s. r. o., jež do projektu vkládá svou filmovou techniku i personál k její obsluze. Na starost má taktéž lokační servis a část produkčního zajištění,“ sdělila Pavla Krečmerová Šindlářová, producent PAL Production.

Tvůrci filmu ze společnosti PAL Production, doufají, že výsledkem nebude jen celovečerní film, ale také otevření problematiky domácího násilí veřejnosti. „Chceme nabídnout obětem informace, které by jim mohly z tohoto bludného kruhu pomoci vystoupit a dodat jim sebevědomí si problém přiznat,” dodala Pavla Krečmerová Šindlářová, producentka filmu. Diváci by se snímku mohli dočkat v kinech už letos na podzim či v zimě.

Vlastimil Langer

Foto: Johana Střížková