Do základních škol ve Valašském Meziříčí se letos zapsalo 312 dětí

07.06.2020 14:04

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Zápisy do 1. tříd pěti městem zřizovaných základních škol se letos konaly v upraveném režimu „jen“ na základě podkladů dodaných zákonnými zástupci dětí.
„Pro školní rok 2020/2021 v rámci nich rodiče přihlásili 312 budoucích prvňáčků, z nichž by v září mělo do lavic usednout 261 dětí. Zbývající požádali o odklad,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková s tím, že letos se tak zápisů zúčastnilo o 47dětí více než v roce 2019. „Přesné počty žáků, kteří nastoupí do prvních tříd, ale budeme znát až v úterý 1. září, a to vzhledem k možným dodatečným zápisům a odkladům,“ doplnila místostarostka Wojaczková.

Město Valašské Meziříčí zřizuje pět základních škol - Křižná, Masarykova, Šafaříkova, Vyhlídka a Žerotínova. Ve městě působí také církevní Základní škola Salvátor (zřizovatel Arcibiskupství olomoucké), Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené (zřizovatel Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy) a speciální Základní škola a Mateřská škola Valašské Meziříčí (zřizovatel Zlínský kraj).

Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Archiv KNZ