Do sbírky starých kol pro Afriku jich lidé přivezli více než tři sta

17.04.2019 08:47

ZLÍN - Neuvěřitelných 319 kol odevzdali v pondělí 15. dubna lidé v dobročinné sbírce Kola pro Afriku.
„Letos jsme se velmi přiblížili našemu městskému rekordu z roku 2015, kdy se na třech sběrných místech vybralo 329 kol. Letos jsme vybrali 319 kol, ale zato pouze na jednom místě na náměstí Míru,“ prozradil Martin Habuda, cyklokoordinátor zlínského magistrátu. Padl tak rekord na jedno sběrné místo, který činil cca 200 kol.

„Mezi dárci byl rekordmanem pán, který přivezl dvaadvacet kol,“ doplnil Martin Habuda.

Posláním organizace Kola pro Afriku je prostřednictvím iniciativy české společnosti umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu jim umožní kola, která darují lidé v ČR. Kola přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost a větší možnost pracovního uplatnění i zvýšení občanského statusu místních lidí.

Foto: www.zlin.eu