Do práce nejen na kole jezdilo za Valmez 293 lidí

25.06.2020 08:21

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Na kole, koloběžce, pěšky – už deset let se v rámci květnové výzvy Do práce na kole přepravují do práce obyvatelé mnoha měst po celé republice.
„Letos se poprvé mezi pořadatelská města zařadilo i Valašské Meziříčí a účastníci zdolali 76 190 kilometrů,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„Premiérového ročníku Do práce na kole - Valašské Meziříčí se zúčastnilo 24 firem a 293 zaměstnanců. „Díky této výzvě si účastníci zlepšují kondici a zároveň přispívají ke zlepšení životního prostředí. Jen za květen tak všichni zaměstnanci jezdící za Valašské Meziříčí ušetřili emise o hmotnosti téměř deset tun oxidu uhličitého,“ neskrývala spokojenost místostarostka Zdislava Odstrčilová, která celou akci zaštítila.
Již tradičně mezi sebou jednotlivé týmy soupeřilyv kategorii Pravidelnost. „Smyslem soutěženení vyjezdit v rámci daného města co nejvyšší počet kilometrů, ale dodržet pravidelnost při cestě do práce na kole nebo třeba pěšky. Tři nejsvědomitější týmy získaly během slavnostního vyhodnocení výzvy v pátek 19. června hodnotné ceny,“ uvedla za pořadatele Alena Střítezská z městského úřadu.
Z vítězství se tak radoval tým Koloběžky_CS, před druhým FRKem (oba SCHOTT FlatGlass ČR) a třetími Kolaři (DEZA a.s.). „Vítězný tým jezdil v rámci květnové výzvy s pravidelností téměř 100 procent, což je obdivuhodný výsledek,“ podotkla s úsměvem Odstrčilová.
„Jsem ráda, že účastníci z Valašského Meziříčí ukázali v premiérovém ročníkutýmového ducha i chuť soutěžit,“ dodala místostarostka.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí