Do nového školního roku dostali jako dárek žáci ZŠ Mostní hřiště

30.08.2020 15:18

ZLÍN – Nové hřiště mohou od nového školního roku využívat žáci Základní školy Mostní ve Zlíně. V pondělí 31. srpna v 9.00 hodin se uskuteční slavnostní přestřižení pásky při jeho otevření. Rekonstrukce stávajícího hřiště mohla proběhnout jen díky podpoře Zlínského kraje, který celou akci profinancoval. Stavba v hodnotě necelých osm milionů korun byla zahájena již na jaře, aby hřiště mohlo být k dispozici na začátku nového školního roku.

„Jsme moc rádi, že se nám podařilo provést rekonstrukci stávajícího, již nevyhovujícího školního hřiště. Chtěla bych moc poděkovat představitelům Zlínského kraje za podporu
v této záležitosti a společnosti KKS, která provedla stavební práce,“ řekla Věra Kundratová, ředitelka základní školy.

Sportovní plocha disponuje umělým povrchem s novým značením a hřiště plně odpovídá současným trendům. Je víceúčelové, vhodné nejen pro fotbal, ale také pro volejbal, basketbal nebo házenou. Vedle hřiště byla postavena rozběhová dráha s pískovištěm pro skoky do dálky.

„V blízkosti plochy určené pro sport bylo současně vybudováno nové parkoviště, které je stranou od hlavního vchodu do budovy školy. To velmi usnadní pohyb automobilů před školou i samotné parkování zaměstnanců a rodičů,“ doplnila ředitelka Kundratová.

Po oficiálním otevření školního hřiště se uskuteční prohlídka prostor nejstarší školní budovy ve Zlíně - Základní školy Zlín, Mostní, kterou nechal v roce 1932 postavit Tomáš Baťa. Budova sloužila ke vzdělávání již od svého počátku nepřetržitě téměř necelých 100 let.

„Součástí prohlídky je i výstava s portfoliem prací žáků školy, jejich sportovní úspěchy a rovněž vybavení školy, například dvě multimediální učebny s interaktivními tabulemi a počítačová učebna. V budově školy jsou zastoupeny i specializované učebny jako cvičná kuchyňka, dřevo a kovodílna, šicí a keramická dílna, tělocvična i učebny pro výuku naukových předmětů,“ uzavřela Věra Kundratová.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: ZŠ Mostní, Zlín