Do nemocnice odvezli záchranáři muže, který se přiotrávil oxidem uhelnatým

18.02.2023 18:44

VELKÝ OŘECHOV – Oxidem uhelnatým se dnes ráno přiotrávil muž v rodinném domě ve Velkém Ořechově u Luhačovic. Zdravotnická záchranná služba ho odvezla do nemocnice.
„Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Luhačovice od 9.35 hodin. V době našeho příjezdu byl muž v péči Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Později byl převezen do nemocnice. Jeho partnerku zdravotníci rovněž vyšetřili, ale ponechali ji doma,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Hasiči v dýchací technice uvnitř domu změřili koncentraci oxidu uhelnatého. Nejvyšší, a to 209 ppm, byla v kotelně rekonstruovaného rodinného domu. Zkontrolovali jsme zařízení a komín, ale závadu jsme nezjistili,“ dodal mluvčí hasičů.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje