Do komunálních voleb půjde ve Vsetíně 12 volebních stran

22.08.2018 15:37

VSETÍN - Do podzimních komunálních voleb, které se uskuteční ve dnech 5. a 6. října, půjde ve Vsetíně celkem dvanáct volebních stran. O jednadvacet křesel v zastupitelstvu města tak bude bojovat celkem 232 kandidátů.

Kandidátky mohly volební strany předkládat do úterý 31. července, v pátek 17. srpna proběhla registrace a v úterý 21. srpna získaly strany volební čísla. „O hlasy vsetínských voličů budou bojovat nejen tradiční politické strany, ale i nově vzniklé seskupení,“ řekla Markéta Šubrtová, která má na starosti úsek volebních agend.

Své kandidátní listiny nahlásily: Česká pirátská strana v čele s Václavem Včelicou, (volební číslo 1), Koalice pro otevřený Vsetín v čele s Michalem Bergem (volební číslo 2), Občanská demokratická strana s lídrem Romanem Kalabusem (volební číslo 3), S.O.S. Pomozme zvířatům včele s Kateřinou Tomkovou (volební číslo 4), Komunistická strana Čech a Moravy s lídrem Zdeňkem Vejpustkem (volební číslo 5), Starostové a nezávislí v čele s Tomášem Pifkou (volební číslo 6), hnutí ANO 2011 s lídryní  Martinou Hovořákovou (volební číslo 7), Česká strana sociálně demokratická v čele s Petrem Kořenkem (volební číslo 8), Svobodní a nezávislí s lídrem Robertem Procházkou (volební číslo 9), Svoboda a přímá demokracie v čele s Josefem Novosadem (volební číslo 10), Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová s lídrem Jiřím Růžičkou (volební číslo 11) a Nestraníci s lídryní Pavlínou Houserovou (volební číslo 12)

Kandidátky už mají definitivní podobu. „Může dojít ke změnám, ale pouze v případě, že se některý kandidát vzdá své kandidatury. Učinit je tak možné nejpozději čtyřicet osm hodin do začátku voleb,“ vylíčila Markéta Šubrtová.

Alexandra Buršíková, tisková mluvčí vsetínské radnice
Ilustrační foto: Archiv KNZ