Do Dukelské připlul škuner, nechybí ani kolotoč či pískoviště

10.12.2017 10:25

VSETÍN - Vsetín se dočkal dalšího rekonstruovaného dětského hřiště, a to v ulici Dukelská poblíž okružní křižovatky u Telecomu. „Původní rozpraskanou asfaltovou plochu nahradilo hřiště s pryžovým povrchem a moderními herními prvky za celkem 2,3 milionu korun včetně DPH,“ uvedla tisková mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.
V posledních několika letech se na mnoha vsetínských sídlištích realizovaly rekonstrukce starých dětských hřišť, která nahradila nová bezpečnější a také vybavená moderními hracími prvky. Vzpomenout můžeme hřiště opravená v rámci regenerace sídliště Luh, rekonstruovaná hřiště v Jasence, Na Kopečku či naposledy v ulici Štěpánská.
Dalším v pořadí je hřiště v ulici Dukelská, které začala zhotovitelská firma TM Stav rekonstruovat na konci srpna a s pracemi skončila v polovině listopadu.
Původní asfaltová plocha již byla značně poškozená a hlavně nevyhovovala současným právním předpisům v oblasti bezpečnosti. „Ještě před zahájením projektové přípravy proběhla anketa mezi obyvateli, kteří měli možnost se k budoucímu vzhledu hřiště vyjádřit. Při rozhodování o konečném vzhledu jsme pak vycházeli z jejich připomínek,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že hřiště bude určeno dětem zcela malým i těm větším do 14 let.
Nově má hřiště barevný vodopropustný pryžový povrch, na němž je instalován dominantní herní prvek – dřevěný škuner skládající se z lezecké stěny s chyty, lanové sítě, skluzavky, kládového výlezu, vyhlídkové věže, plachty, kormidla, skrýše a dvojhoupačky. Součástí hřiště je síťový kolotoč, pružinové houpadlo a pískoviště. Nechybí ani nový mobiliář složený z laviček, odpadkového koše, stojanu na jízdní kola a informační tabule. Vše chrání metr vysoký plot. 

Text a foto: Jiří Žůrek