Do Dřevěného městečka se vrátil pořad Kouzelná nitka

09.08.2019 12:54

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - V sobotu 10. srpna ožije areál Dřevěného městečka připomínkou prací, které jsou spojené s výrobou nití a jejich dalším upotřebením pro zhotovování textilií oděvních i užitných a různých zdobných prvků. Do programové nabídky se pořad Kouzelná nitka vrátil po sedmi letech a je vhodný pro všechny, kteří mají rádi tradice, zajímají se o způsob zpracování textilního vlákna od nitě až po zdobné výšivky.  Své vyžití zde najdou i děti.
„Po celý den budeme představovat ukázky dodnes známých i zapomenutých tradičních ručních prací jako je předení na kolovratu, tkaní, háčkování, pletení, ruční šití či vyšívání, drhání, ale také praní prádla na potoce. Při práci budou k vidění i dvě  Nositelky tradic, Blanka Ammann předvede pletení na rámu a krajkářskou techniku síťování ukáže Lenka Macečková,“ pozval Jindřich Ondruš, ředitel muzea.
V rámci programu vystoupí od 14.30 hudebně-vokální SPOLEK VDOLEK.
„Po celý den od 9,00 do 17,00 hodin budou probíhat ukázky tradičních ženských ručních prací: předení na kolovratu, výroba šňůrek na cívce, tkaní popruhů na karetkách a destičkách, tkaní na rámu, háčkování, pletení, ruční šití, síťování a vyšívání na síťovině, vyšívání, drhání, paličkování a praní prádla na potoce,“ doplnila mluvčí muzea Pavlína Polášková.
Vlastimil Langer