Dny Země aneb společně ukliďme Rožnov se letos uskuteční netradičně

27.04.2020 07:45

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Středisko volného času Rožnov společně s městem Rožnov pořádají ve dnech 4. až 7. května akci s názvem Dny země - aneb společně ukliďme Rožnov. Jedná se o trochu jinou alternativu tradiční akce Den země, která se koná vždy ve druhé polovině dubna v městském parku a po celém Rožnově a letos se nemohla konat z důvodu koronavirové pandemie.

„Pomůcky pro úklid je možné si vyzvednout v dopoledních hodinách ve Středisku volného času. Při úklidu na začátku května se mohou účastníci vyfotit a poslat fotky městu Rožnov, které je v rámci možností zveřejní ve fotogalerii na webu města a také na svých sociálních sítích,“ informoval Marek Havran z rožnovské radnice.

„Vzhledem k opatřením, které se týkají koronaviru, jsme byli nuceni tradiční Den Země uspořádat pro tentokrát jiným způsobem. Zúčastnit se může každý sám za sebe, nebo třeba rodiny s dětmi,“ zve na ekologickou aktivitu Blanka Kopřivová, vedoucí oddělení estetiky a přírodovědy ve Středisku volného času Rožnov.
„Stačí si vyzvednout pomůcky pro úklid v dopoledních hodinách ve Středisku volného času. Pak jít třeba na procházku a přitom posbírat volně poházené odpadky do igelitového pytle, který nafasujete v SVČ. Pytel pak, prosíme, vyhodit do nejbližšího kontejneru,“ řekla Blanka Kopřivová s tím, že v případě velkého objemu odpadu je možno pytel zanechat u nejbližší příjezdové cesty a kontaktovat mobilní telefon 731 413 958.
Účastníci letošní neobvyklé varianty Dne země se mohou při úklidu vyfotit a zaslat foto na e-mailovou adresu marek.havran@roznov.cz, případně poslat foto formou zprávy na facebook města (www.facebook.com/mesto.roznovpodradhostem), na instagramu označit foto hashtagem #spolecneuklidmeroznov, případně poslat na účet města www.instagram.com/visitroznov.cz

„V případě nálezu nebezpečného odpadu, např. injekční stříkačky, kanystrů s neznámou tekutinou, apod. ohlaste událost Městké policii Rožnov p. R.,“ zdůraznil Marek Havran.
Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm