Dětské oddělení Kroměřížské nemocnice finančně pomohlo ostrovu zasaženému těžkým cyklonem

04.05.2021 13:42

KROMĚŘÍŽ - Pomoci smrtícím cyklonem zasaženému ostrovu Sumba ve východní Indonésii se rozhodl personál Dětského oddělení Kroměřížské nemocnice a.s.
„Kolektiv mezi sebou uspořádal sbírku, v rámci níž vybral dva tisíce korun. Za tuto částku byly následně z ostatních částí země zakoupeny potraviny a převezeny do zničené oblasti, kde se o ně podělil domorodý lid,“ informovala tisková mluvčí nemocnice Veronika Slaměnová.
S nápadem přišla Holešovanka Iveta Šnircová Dvořáková, která turistikou nepolíbenou východní část Indonésie milujea již mnoho let je s tamními obyvateli v kontaktu. Aby jim nyní co nejvíce pomohla, oslovila své přátele na sociálních sítích s prosbou o pomoc.
Vyslyšel ji také personál dětského oddělení, který na pomoc obyvatelům této části Indonésie zaslal dva tisíce korun, což je na tamní poměry vysoká částka. Mimo jiné se za ni dá postavit například menší obytná chýše.
„Ten nápad nás okamžitě nadchl, takže jsme se domluvili, že mezi sebou uspořádáme sbírku, abychom také mohli pomoci,“ uvedla vrchní sestra oddělení Ivana Dvořáková s tím, že za vybrané peníze posléze koordinátorka pomoci nakoupila mimo jiné vejce, rýži, těstoviny, olej či pitnou vodu.
„Celkem se nám prostřednictvím videohovorů podařilo za peníze od dárců pořídit od místních producentů asi dva tisíce kilogramů potravin. Poté se mi podařilo s místní vládou vyjednat, aby tuto pomoc transportovali do zatopených a zcela zničených oblastí,“ dodala koordinátorka.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Kroměřížská nemocnice