Dětské hřiště ve Vodní ulici zdobí nový strom

01.08.2018 10:15

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Ve čtvrtek 26. července se na dětském hřišti ve Vodní uskutečnila náhradní výsadba stromu. „Původní vzrostlá vrba, která rostla uprostřed hřiště, musela být z důvodu špatného zdravotního stavu pokácena. Nová šestimetrová vrba byla vysazena v blízkosti pokáceného stromu,“ informovala tisková mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.

„Jsem ráda, že se nám tak brzy podařilo vysadit náhradní strom. Původní vrba byla napadena dřevokaznou houbou a hrozilo nebezpečí jejího pádu. Přivolaná dendroložka označila strom za velmi rizikový, který vzhledem k jeho umístění na dětském hřišti doporučila ihned odstranit,“ řekla místostarostka města Yvona Wojaczková (ANO) s tím, že bezpečnost všech návštěvníků je na prvním místě.

Děti se mohou také těšit na další nové herní prvky, které město pořídí z finančního daru společnosti Jacobs Douwe Egberts. „Bude se jednat o tematicky zvolené herní prvky pro hru se sypkým materiálem, a to dřevěnou sestavu o dvou věžičkách s kladkami, mlýnky a násypníky. Sestavu doplní bagr, dvojhrazda  a rotační válec,“ prozradila Yvona Wojaczková.

Radnice na dětském hřišti postaví za pokácenou vrbu také altán z akátového dřeva s lavičkami a se stolem.  „Půjde o dřevěný šestihran a návštěvníci se jej dočkají ještě během měsíce srpna,“ uvedla místostarostka s tím, že na dětském hřišti nechá město vybudovat i mlžící sprchu, která bude sloužit k ochlazování dětí při parných letních dnech.  
Vlastimil Langer
Foto: www.valasskemezirici.cz