Dětské hřiště na Mojmíru se změní v moderní špičkově vybavenou plochu

14.07.2020 09:11

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Nové herní prvky i povrch udělají ze zastaralého dětského hřiště v ulici Za Alejí moderní a zajímavý prostor na hraní pro menší i větší děti.
„Nové dětské hřiště Za Alejí bude stát přes dva miliony korun, na financování se bude podílet i Místní komise Štěpnice.  Hotové by mělo být souběžně s dokončením revitalizace celého sportovního areálu za základní školou Za Alejí. Ten je v tuto chvíli v závěrečné fázi své modernizace,“ informoval tiskový mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.

Hřiště se podle mluvčího stane vhodným doplňkem právě rekonstruovaného sportovního areálu na sídlišti Mojmír, i když není součástí samotné revitalizace. Dětské hřiště bude zahrnovat tři zóny, workout hřiště, herní prvky pro školní děti a koutek pro nejmenší,
Město Uherské Hradiště si v roce 2016 nechalo zpracovat aktualizaci koncepce dětských hřišť a sportovišť v Uherském Hradišti. Na základě této koncepce a z důvodu, že na dětském hřišti Za Alejí herní prvky už neodpovídaly normám pro veřejné použití, byly prvky v loňském roce po revizích odstraněny  a padlo rozhodnutí, že hřiště u sportovního areálu se zásadně změní.   

„Nové herní prvky budou odolné, bezpečné a bezúdržbové. Dopadové plochy jsou navrženy z lité pryže, jelikož dobře tlumí otřesy. Certifikovaná a zdravotně nezávadná litá pryž je jako dopadová plocha bezpečná, extrémně trvanlivá, vodopropustná a dlouhodobě má nejnižší náklady na údržbu,“ řekl tiskový mluvčí. 

Na zpevněné ploše z lité pryže vyroste nová lezecká sestava, přibude kolotoč - supernova, dvoujhoupačka, houpačka jezdec, točidlo a pro malé děti pískoviště. Na hřišti si bude možné také zacvičit, protože součástí nového vybavení budou i workoutové prvky, které se již osvědčily například v parku Smetanovy sady. V další fázi přibude na místo ještě mobiliář – několik laviček a odpadkové koše. 

„V souladu s koncepcí dětských hřišť a sportovišť se už několik let po sobě snažíme prostředí dětských hřišť dávat zbrusu novou tvář odpovídající době. Dožilé dřevěné herní prvky odstraňujeme a nahrazujeme je novými materiály, které vydrží několikanásobně více,“ zdůraznil místostarosta města Uherské Hradiště Čestmír Bouda.

 „Sportoviště, které bude sloužit široké veřejnosti, do konce srpna zkolaudujeme a v září již ožije sportovními aktivitami všeho druhu. Jsem rád, že v těsné blízkosti budou mít své zázemí i naši nejmenší, stejně jako mládež,“ konstatoval starosta města Stanislav Blaha s tím, že v letošním roce se připravuje úprava asfaltového plácku Na Hraničkách, kde bude na celou plochu položena litá pryž a prostor bude rozdělen na dvě zóny – sportoviště a dětské hřiště. 
„Dále by mělo dojít k úpravě dětského hřiště Zahradní, které bude určeno pro malé děti do šesti let. Nové herní prvky pro malé děti budou instalovány také do zatravněné plochy na ulici Pastýrna,“ zmínil starosta.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Uherské Hradiště