Dětská hřiště procházejí přípravou na jaro a léto

31.03.2022 10:57

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Čistota a bezpečnost dětských hřišť je v současné době prioritou pro radnice Uherského Hradiště. Proto každoročně s příchodem jara chystá hřiště na hlavní „hrací“ sezónu.
„Na konci února proběhla na všech hřištích hlavní roční revize, po které budou následovat opravy a odstranění některých poškozených prvků, krycích plachet nebo vybavení. Město také jako každý rok vyměnilo písek ve všech pískovištích. Tato akce zahrnovala odvoz písku ze všech pískovišť, což je zhruba 40 tun a město ho následně nahrazuje novým, certifikovaným,“ informoval tiskový mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.
„U dětského hřiště Na Splávku připravujeme výměnu nevyhovujícího posezení, které hřiště lemuje. Postupně také doplňujeme lavičky, a to u dětských hřišť ve Štěpnicích a v Míkovicích u přehrady,“ konkretizoval místostarosta Čestmír Bouda. Pokračuje se rovněž v rozsáhlé obměně herních prvků, která ve velkém započala v loňském roce.
Na dětské hřiště v ulici Svatováclavské byla pořízena nová trojhoupačka a pérové houpadlo a bude zde měnit i lezecká sestava, vahadlová houpačka a nově přibude tunel ve tvaru housenky.
„Na sportovním hřišti na Rybníku budou nové, kvalitní branky a na dětském hřišti ve Štěpnicích u bytového domu 1165 doplníme houpačku - hnízdo, v Kunovském lese pak skluzavku pro nejmenší,“ slíbil místostarosta Bouda.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Uherské Hradiště