Den otevřených dveří ve Hvězdárně Vsetín

17.07.2020 09:35

VSETÍN - Spousta zábavných aktivit i zajímavostí ze světa astronomie čeká na účastníky Dne otevřených dveří, který se uskuteční v sobotu 18. července ve Hvězdárně Vsetín.

„Hvězdárna Vsetín letos slaví 70. narozeniny a Den otevřených dveří je jednou z akcí v rámci oslav. Hlavní program proběhne od 9:00 do 17:00 hodin. Muzeum regionu Valašsko pro vás chystá prohlídky hvězdárny a venkovní meteorologické stanice. V plánu je i pozorování Slunce prostřednictvím velkého dalekohledu v kopuli. Děti se mohou těšit na výtvarné tvoření a další zábavné aktivity, včetně pátrání po truhle s pokladem,“ informoval Jiří Koňařík z Muzea regionu Valašsko. 

Na hlavní program naváže od 22:00 do 23:30 hodin Večerní astronomické pozorování. „V červenci můžeme na noční obloze pozorovat barevné dvojhvězdy Albireo či planetární Prstencové mlhoviny ze souhvězdí Lyry. Upozorňujeme, že pozorování se koná pouze za vhodných podmínek. O případném zrušení vás budeme informovat na Facebooku Muzeum regionu Valašsko,“ uvedl vedoucí vsetínské hvězdárny Petr Stolařík.

„Vstup na Den otevřených dveří je zdarma. Připlatíte si pouze za aktivity pro děti 35 Kč a pátračku po pokladu 20 Kč, pokud tedy nemáte zaplacenou hrací kartičku letního dobrodružství z jiného objektu Muzea regionu Valašsko,“ dodal Jiří Koňařík.

 Další podrobnosti jsou na stránkách www.muzeumvalassko.cz či Facebooku a Instagramu @muzeumregionuvalassko. 

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Muzeum regionu Valašsko, p. o.