Den dětí přilákal na společný na start ve Valašském Meziříčí přes 100 atletů

02.06.2020 14:09

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Na Mezinárodní den dětí se v pondělí 1. června zapojilo také Valašské Meziříčí do jedinečné akce Spolu na startu s Českým atletickým svazem. Malí sportovci se sešli v areálu místního atletického stadionu, aby po nucené koronavirové pauze změřili své síly.

„Záštitu nad kláním převzal atletický klub TJ Valašské Meziříčí ve spolupráci se Střediskemvolného času Domeček Valašské Meziříčí. Společnými silami se tak zapojilydo akce Spolu na startu, kterou Český atletický svaz zahájil letošní venkovní sezonu,“ uvedla tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„Mítink pořádalo současně 173 oddílů napříč celou Českou republikou. V areálu atletického stadionu Valašské Meziříčí se na start postavilo přes 100 dětí od atletických školiček až po dorostence a juniory,“ informovala Zuzana Hadašová, trenérka valašskomeziříčského klubu. Malí sportovci zápolili v bězích na 50, 60, 100 a 200 metrů.

„Jsem moc ráda, že děti a mládež mají po nucené pauze způsobené koronavirem konečně možnost aktivně sportovat. Akce Spolu na startu, která proběhla symbolicky na Mezinárodní den dětí, ukázala, že už se na tuto příležitost všichni moc těšili. Malí sportovci předváděli krásné výkony, za něž byli po zásluze odměněni,“ shrnula místostarostka Zdislava Odstrčilová, která klání také zahájila.

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí