Demolice budovy vsetínské ČSOB začala

23.01.2018 13:28

VSETÍN - Po třiceti letech zmizí z centra Vsetína budova bývalé ČSOB, s jejíž demolicí začala společnost Valatrans. „Budova je již bez oken a na řadu přichází těžká technika, která se postará o její kompletní zbourání. Hotovo by mohlo být do konce února,“ sdělila tisková mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.
V souvislosti s demolicí bude uzavřena část parkoviště před věžovým domem, s tím, že na zbývající ploše je parkování pro řidiče zdarma. „Jsme si vědomi nedostatku parkovacích míst, proto jednáme s Českými drahami o využití plochy naproti autobusového nádraží, které by mělo sloužit jako odstavné parkoviště, kde by mohli řidiči také zaparkovat.,“ informoval starosta Jiří Růžička s tím, že již nyní slouží jako parkoviště druhé nástupiště autobusového nádraží, které nabízí téměř třicet parkovacích stání.
„Řidičům je také k dispozici parkoviště u zimního stadionu, které nabízí více jak sto dvacet parkovacích míst a je v docházkové vzdálenosti do centra města, a je také bez poplatku,“ doplnil starosta Růžička. Pracovníci města v současné době vytipovávají další plochy, které by mohly také sloužit řidičům.

Vlastimil Langer
Foto: www.mestovsetin.cz