DDM Sluníčko poskytne po ukončení nouzového stavu zázemí dětem tzv. pomáhajících profesí

14.05.2020 12:22

OTROKOVICE - Hejtman Zlínského kraje určil v polovině března letošního roku Základní školu T. G. Masaryka Otrokovice, jako jednu z několika škol v kraji, aby zabezpečila nezbytnou péči o děti ve věku od 3 do 10 let pro děti rodičů tzv. pomáhajících profesí.  Rozhodl tak v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID -19.
„Nyní tuto službu na týden nahradí Dům dětí a mládeže Sluníčko. Nouzový stav by měl skončit v neděli 17. května.  V pátek 15. května bude na ZŠ T. G. Masaryka ukončena péče o tyto děti,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková. Základní školy a zároveň Mateřská škola Otrokovice budou ale uvedeny do provozu až 25. května.

DDM Sluníčko umožní rodičům, jejichž děti doposud využívaly vzdělávací službu ZŠ T. G. Masaryka, aby v týdnu od 18. do  22. května jejich děti mohly navštěvovat středisko na Trávníkách.
„Zajištěna bude dezinfekce prostor a pomůcek a k dispozici bude dostatek dezinfekčních hygienických potřeb. Zároveň bude zajištěno stravování i pitný režim ve stejném rozsahu jako na ZŠ T. G. Masaryka,“ ubezpečila ředitelka DDM Sluníčko Eva Pšenčíková.

„Ačkoliv bude vzdělávací služba probíhat v prostorách Sluníčka, o děti se budou starat učitelky Mateřské školy Otrokovice. Tuto službu pro děti rodičů pomáhajících profesí zajistilo město Otrokovice,“ dodala Romana Stehlíková.
Vlastimil Langer
Zdroj a ilustrační foto: MěÚ Otrokovice