Cyklostezka Bečva se rozrostla o nový úsek

06.06.2020 07:47

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Na 150kilometrovou cyklostezku Bečva navázal 755 metrů dlouhý úsek cyklostezky, který obce Branky a Poličná díky několikaleté spolupráci dokončily.

„Cyklostezka v úseku mezi Brankami a Poličnou je součástí stávající cyklotrasy vedoucí také přes obce Lázy, Loučka, Police až do Valašského Meziříčí, kde se napojuje na cyklostezku Bečva. Vybudování nového úseku stálo 3,8 milionu korun,“ uvedl tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„Na tomto důležitém projektu od počátku aktivně spolupracovaly obce Branky a Poličná s přispěním Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko. Proto také úspěšně žádali o dotaci 3,5 milionu korun z Integrovaného regionálního operačního programu. Společnými silami se nám tak v rámci mikroregionu stále daří rozšiřovat a zkvalitňovat místní síť cyklistických tras,“ je spokojen Robert Stržínek, předseda rady mikroregionu a starosta města Valašské Meziříčí.

Nový úsek cyklostezky mezi Brankami a Poličnou přispěje také ke zvýšení bezpečnosti a zlepšení dostupnosti cyklodopravy nejen směrem z Valmezu, ale také do města. Cyklisté už totiž nemusí využívat úzkou frekventovanou silnici II. třídy.
„Valašské Meziříčí se v posledních letech stává křižovatkou cyklodopravy. Nejen díky oblíbené cyklostezce Bečva je možné z našeho města vyjet na kole pohodlně téměř do všech směrů. Věřím, že i nový úsek cyklostezky mezi Brankami a Poličnou přispěje k ještě většímu rozvoji cyklodopravy,“ myslí si Zdislava Odstrčilová, místostarostka Valašského Meziříčí.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí