Cykloměstem roku se po dvou letech opět staly Otrokovice

20.06.2020 09:16

OTROKOVICE - Květnová kampaň Do práce na kole s sebou přináší celou řadu doprovodných akcí a navíc jsou v jejím r

„Stejně jako v roce 2018 bylo i v letošním roce v této kategorii uděleno prvenství Otrokovicím. Naše město získalo servisní stojan Scandic. Titulem cykloměsto se mohou pyšnit ta města, která se snaží komplexně a progresivně rozvíjet svou infrastrukturu pro chodce i cyklisty. Vítěz vzešel z výsledků dotazníků, které vyplňovali účastníci Do práce na kole ve svém soutěžním profilu,“ informovala tiskocvá mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.
Dotazník zohledňoval nejen podmínky pro pohyb cyklistů, běžců a pěších, ale i jejich pocity. Do výsledků se promítl i pohled odborné komise z řad organizátorů Do práce na kole, která navíc posoudila vývoj počtu účastníků Do práce na kole, podíl účastníků na počtu obyvatel města, největší celkovou pravidelnost ve městě, uskutečněná cykloopatření, práci místního koordinátora, zda akci ve městě organizuje radnice nebo neziskový sektor a perspektivu budoucího vývoje.

Cykloměsta Do práce na kole 2020 byla vyhlášena na závěrečném večírku 17. června v Praze.  „Ještě ten den nám bylo naše vítězství oznámeno. Prvenství Otrokovic pro mě bylo velice příjemným překvapením. Uvědomuji si, že je to především díky tomu, že lidé cykloinfrastrukturu hojně využívají a že budovat ji má smysl. Děkuji nejen účastníkům Do práce na kole, ale také naší cyklokoordinátorce Renátě Krystyníkové a všem lidem, kteří využívají dopravu takzvaně na vlastní pohon celoročně,“ uvedla starostka Otrokovic Hana Večerková, která se zapojila do všech deseti ročníků květnové kampaně.

Hlavní cenou je servisní cyklostojan Scandic od firmy Cyklohub. Obyvatelé i turisté z okolí ho nepochybně ocení při plánování výletů a míst setkání či zastavení. Stojan může nejenom pomoci z nesnází v případě defektu na kole, ale může ušetřit spoustu peněz.

„Díky servisnímu stojanu si cyklisté mohou sami seřídit brzdy, dotáhnout pedály, vyměnit duše či plášť a dofouknout kola prostřednictvím integrované pumpy s manometrem. A netýká se to pouze jízdních kol, ale samozřejmě také koloběžek, handbiků, kočárků či invalidních vozíků,“ poznamenala tisková mluvčí.
 „Nyní zvažujeme vhodné umístění stojanu. Budeme zohledňovat atraktivitu místa na trase cyklistů, četnost cyklistů a lokalitu s nízkým rizikem vandalismu,“ prozradila cyklokoordinátorka Renáta Krystyníková.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice