Cyklistům usnadní cestování v Kroměříži změny dopravního značení

25.04.2020 07:47

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice chystá novinky, které cyklistům zpříjemní pohyb po městě. „Již v loňském roce jsme sestavili návrh na změny v cyklodopravě, nyní nastal čas na jejich realizaci. Navrhovaná opatření, která již mají konkrétní podobu, jsou výsledkem práce koordinátora městské mobility, jenž vycházel z Plánu městské mobility s ohledem na podněty členů spolku Kolem KM,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

V současné době probíhá přípravná fáze realizace projektu. Zahrnuje zpracování projektové dokumentace na základě odborných návrhů, vyjádření a schvalování ze strany Policie ČR a vlastníka komunikací, jímž není jen město Kroměříž.
„Poté bude vydáno rozhodnutí, které umožní změny dopravního značení. Ty se budou provádět postupně a hotovy by měly být do konce letošního roku,“ doplnil vedoucí odboru služeb Lambert Hanzal. Město na realizaci projektu vyčlenilo v rozpočtu na rok 2020 částku 1,1 milionu korun.

„Opatření zahrnují vytvoření dělené stezky v Nádražní ulici, na mostě přes řeku Moravu a v ulicích Obvodová, Spáčilova, Osvoboditelů a Vejvanovského, vznik cyklopruhů nebo cyklopiktogramů v ulicích Svatopluka Čecha, Koperníkova, Kotojedská, Gorkého, Na Lindovce, Velehradská včetně kruhového objezdu a vytvoření smíšené stezky v ulicích Hulínská, Kaplanova, Havlíčkova, Obvodová, Tovačovského a Kotojedská,“ vyjmenoval Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
Vlastimil Langer
Zdroj a ilustrační foto: MěÚ Kroměříž