Cyklisté v Uherském Hradišti mají nový servisní stojan

14.04.2020 07:46

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Život v Uherském Hradišti sice ochromila opatření omezující šíření koronaviru, cyklistická doprava však stále patří k důležitým způsobům dopravy ve městě. Radnice v těchto dnech umožnila cyklistům nově využít servisní stojan, který stojí na začátku cyklostezky do Kunovského lesa.
„Město připravilo novinku pro cyklisty. Na ústí cyklostezky do Kunovského lesa ve Štěpnicích je nově osazen servisní stojan pro milovníky cyklistiky. Servisní cyklostojan s novou hustilkou, ale také základním nářadím, nahradil původní, již nefunkční pumpu, kterou soustavně poškozovali vandalové,“ informoval tiskový mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma. 
„Věříme, že občané si začnou lépe vážit veřejného prostoru a možností, které jim nabízíme. Dětská hřiště, lavičky, odpadkové koše, stojany se sáčky pro pejskaře, to vše je častým terčem vandalů. Snad nově instalovaný veřejný servisní stojan pro cyklisty nebude jen další věcí k ničení, ale poslouží všem nadšencům pro cyklistiku,“ přál si starosta města Stanislav Blaha. Zařízení, na kterém si cyklisté mohou udělat nejzákladnější servis a nahustit pneumatiky, stálo 30 tisíc korun. 
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Uherské Hradiště