Cvičit psy bude možné také v uherskohradišťských Sadech

22.10.2020 12:50

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Město pamatuje na majitele psů a podobně jako dříve v Jarošově nebo na ulici Revoluční upravilo další výběh pro psy, tentokrát v Sadech.
„V loňském roce byly z pozemku u Olšavy, podél polní cesty za fotbalovým hřištěm, kde se mohou v Sadech psi pohybovat volně, odstraněny a zlikvidovány náletové dřeviny a došlo ke srovnání terénu, pak následovalo dočištění a osetí travním semenem,“ informoval tiskový mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.
„Letos v srpnu jsme namontovali dřevěné prvky pro volný výcvik psů v celkové hodnotě 51 tisíc korun. Jedná se o 6 skokových překážek ve třech různých výškách, jedenáctimetrovou kladinu a šikmou stěnu. Tento měsíc  chceme přidat oplocení a až bude pozemek oplocený, naistalujeme na místo také mobiliář,“ sdělil místostarosta Čestmír Bouda.
Město Uherské Hradiště má celkem pět prostranství určených pro volný pohyb psů, a to v ulicích Revoluční, Sadová a části pozemku v ulici Na Rybníku, v Jarošově v Markově ulici a v Sadech. Do úprav a vybavení těchto prostranství investovalo město v posledních letech již bezmála půl milionu korun.
„Jsme rádi, když hřiště pro psy občané využívají. Jednak se tam psi vyřádí a lze je za pomoci překážek také cvičit, ale snižuje se tím také riziko nevhodného chování majitelů psů v jiných veřejných prostorech města,“ poznamenal starosta města Stanislav Blaha.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Uherské Hradiště