Chystá se Masopust ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

07.02.2020 13:15

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – V sobotu 15. února 2020 ožije Dřevěné městečko tradičním masopustním veselím. „Návštěvníci se mohou těšit na masopustní obchůzky z obce Francova Lhota a rožnovské masopustní obchůzky cimbálové muziky Soláň s tanečníky. Hostem bude slovenská folklorní skupina Limbora z Prečína. Po celý den bude hrát dechová hudba Horňané. V Billově chalupě hospodyně nasmaží tradiční „boží milosti“. Na závěr programu vystoupí sbor dobrovolných hasičů z Francovy Lhoty s pásmem pochovávání basy“, uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea. Celý areál provoní výrobky řeznických mistrů. Návštěvnici mohou ochutnat z pestré nabídky zabijačkových výrobků a v laické anketě hlasovat „O nejlepší řeznický stánek“. Z lístků vhozených ve stáncích budou ve 14.00, po vyhlášení výsledků soutěží vylosováni výherci z řad návštěvníků a obdrží uzenou kýtu či šunku. Současně se uskuteční 23. ročník soutěže „O nejlepší valašskou klobásku“ a 13. ročník soutěže „O nejlepší valašskou tlačenku“. O vítězích v jednotlivých kategoriích rozhodne pětičlenná odborná porota. Vzorky do soutěže mohou přihlášené firmy nosit v sobotu 15. února od 8.00 do 9.00 na ředitelství muzea.

Rudolf Maňas

Zdroj, foto: Národní muzeum v přírodě Rožnov p/ Radhoštěm, Pavlína Polášková