Chodník u Domova pro seniory ve Štěpnicích dostane nový povrch

09.11.2017 08:08

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V současné době město Uherské Hradiště dokončuje další etapu oprav chodníků na sídlišti Štěpnice. „Nyní tedy k opraveným chodníkům podél obvodové komunikace v ullici Štěpnická přibude další, cca 200 m úsek, a to mezi zdravotním střediskem a Domovem pro seniory. Práce budou dokončeny v listopadu. Povrch z litého asfaltu je na ploše cca 430 m2 nahrazován betonovou zámkovou dlažbou s využitím původního betonového podloží,“ sdělil tiskový mluvčí radnice Jan Pášma. Náklady na tuto opravu činí cca 630 tisíc korun.    
K postupné náhradě litého asfaltu zámkovou dlažbou na chodnících ve Štěpnicích město přistoupilo nejen z důvodu zhoršujícího se stavebního stavu chodníků, ale hlavně kvůli upadající technologii litých asfaltů, což s sebou přináší komplikace například při případných opravách tohoto povrchu. Opravou chodníků řeší i dříve opomíjené bezbariérové užívání osobami s handicapem.   
„Tyto opravy již několik let podporuje Místní komise Štěpnice. Stavbu provádí na základě výsledku výběrového řízení firma SVS Correct, spol. s r.o.
Vlastimil Langer
Foto: www.mesto-uh.cz