Chirurgické a urologické oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí mají nové dezinfekční automaty

16.09.2018 08:31

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, zakoupila pro svá oddělení chirurgie I., chirurgie II. a urologie nové mycí a dezinfekční automaty na podložní mísy značky Steelco, které zaručují perfektní hygienu a ochranu jak pro samotné pacienty, tak i ošetřující personál. „Cena investice přesáhla částku 180 tisíc korun,“ informovala tisková mluvčí nemocnice Lucie Drahošová.

„Výhoda nových dezinfekčních automatů je v tom, že pro ošetřovatelský personál odpadá nutný časový proces manuální čištění, vše již nyní zvládnou samotné myčky bez nutnosti jakékoliv manipulace předem,“ řekl referent zdravotnické techniky Nemocnice Valašské Meziříčí Jaromír Petřík.

Mycí a dezinfekční automaty na podložní mísy od firmy Steelco jsou konstruovány a vyrobeny tak, aby odpovídaly nejnovějším evropským směrnicím pro dekontaminaci. Vnitřní část mycího prostoru má zaoblené rohy, což přispívá k eliminaci akumulování nečistot a množení bakterií. Manuální otevírání a zavírání dvířek přístroje umožňuje snadnou a rychlou obsluhu.

Automaty mají na podložní mísy v podstavci uzamykatelný prostor pro uchovávání procesních chemikálií. Celá konstrukce mycího prostoru s dodávkou páry tryskami zajišťuje kompletní dezinfekci mycího prostoru a mycího systému během každého programu.

Vlastimil Langer

Foto: Nemocnice Valašské Meziříčí