Chirurgická jednotka intenzivní péče Vsetínské nemocnice má nový monitorovací systém

18.04.2020 07:12

VSETÍN - Nový systém monitorování životních funkcí pacientů má jednotka intenzivní péče Chirurgického oddělení Vsetínské nemocnice.
„Výměna byla velmi rychlá, bez velkých stavebních úprav. To je pro nás v současné době velmi důležité. Systém je uživatelsky příjemný s možností rychlého zaučení, obdobné sestavy má také interní JIP a nově také ARO, což nabízí možnost sdílení dat a vzájemných konzultací,“ uvedl primář oddělení Radim Slováček s tím, že monitory jsou u šesti lůžek, centrální jednotka v pracovně sester.
„Systém umožňuje kvalitnější monitorování pacienta, ve stejný čas je možné sledovat více parametrů, v lepší kvalitě než doposud. Využívat můžeme i transportní modul, který je součástí stacionárního monitoru, lze jej jednoduše odpojit a transportovat s pacientem bez nutnosti přepojení kabelů, což usnadňuje převozy pacienta,“ dodal primář.

„Dohromady s vybavením pro ARO, kam bylo dodáno pět monitorů a centrální jednotka, přišel monitorovací systém na více než šest milionů kP.

Chirurgické oddělení, které si vyžádalo krátkodobé omezení činnosti kvůli pozitivnímu koronavirovému testu u jedné z lékařek, se již od počátku dubna opět věnuje nejen úrazům a akutním stavům, ale zajišťuje také onkologickou operativu střev a prsou pro pacienty ze Vsetínska a Uherskohradišťska. 
Všichni lékaři, u kterých byla nařízena karanténa, jsou již v práci, obdobně je tomu i u sester. Všechny nařízené testy byly negativní,“ zhodnotil primář Radim Slováček.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Vsetínská nemocnice