Charita Valašské Meziříčí u zákazníků Tesco bodovala

13.09.2019 12:41

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Zákazníci prodejen společnosti Tesco ve Valašském Meziříčí a Zubří se opět zapojili do programu Vy rozhodujete, my pomáháme. „Prostřednictvím Nadačního fondu Tesco program podporuje lokální neziskové a příspěvkové organizace. Šek pro vítěze na 30 tisíc korun tentokrát převzala Charita Valašské Meziříčí,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.

Zákazníci mohou vždy vybírat ze tří projektů, jež podporují společenský život v jejich okolí. „O hlasy se tak ucházely Charita Valašské Meziříčí, Rodinné a mateřské centrum Slavičín a Naděje, pobočka Vsetín. I když zvítězit a odnést si částku 30 tisíc korun mohl jenom jeden, zkrátka nepřišly ani zbylé dva projekty. Na druhého v pořadí čekala částka 16 tisíc a třetí získal 10 tisíc,“ sdělil tiskový mluvčí.

Nejvíce hlasů nakonec získala Charita Valašské Meziříčí pro nákup zdravotnických pomůcek nezbytných k realizaci služby Domácí zdravotní a paliativní péče. Druhou příčku obsadila Naděje, pobočka Vsetín a třetí Rodinné a mateřské centrum Slavičín.
„Těší nás, že soukromé společnosti takto aktivně podporují organizace působící v sociální oblasti. Obětavá a náročná práce jejich zaměstnanců si to určitě zaslouží. Jsem také rád, že tentokrát uspěla právě Charita Valašské Meziříčí, která sídlí v našem městě a pomáhá lidem v celém regionu,“ uvedl Robert Stržínek, starosta Valašského Meziříčí.

Foto: www.valasskemezirici.cz