Charita má nový vůz i díky místním firmám

09.08.2018 12:38

VSETÍN - Nový sociální automobil Dacia Dokker převzala v úterý 7. srpna z rukou zástupce společnosti Kompakt ředitelka Charity Vsetín Věra Dulavová. Vozidlo bude sloužit pracovnicím terénní pečovatelské služby. Tu Charita poskytuje přímo v domovech svých přibližně dvěma stovkám klientů.

Nový automobil, jemuž přišli před charitní budovu na Horním městě požehnat i faráři vsetínských církví, je už druhým, který Charita Vsetín díky reklamní agentuře Kompakt získala. Ten první jí byl předán už v roce 2007 a dodnes slouží dennímu stacionáři. Druhý vůz zamíří k terénní pečovatelské službě. „Děkujeme společnosti Kompakt, že i nadále pokračuje ve své snaze pomáhat druhým a děkujeme také všem firmám, které se podílely na zakoupení tohoto vozidla,“ uvedla při předání klíčů od vozu Věra Dulavová s tím, že Charitou provozovaná terénní pečovatelská služba je poskytována lidem doma v jejich přirozeném prostředí. „A nové auto nám pomůže bezpečně a včas se k těmto lidem dostat, případně můžeme naše klienty v tomto autě dopravit, kde potřebují,“ říká Dulavová.

Na pořízení automobilu se formou zakoupení reklamní plochy na jeho karoserii podílelo na třicet firem ze Vsetína a okolí. Díky jejich přispění tak nyní má Charita Vsetín vozidlo v bezplatném pronájmu. „My se tedy o něj budeme po určitou dobu starat a po vypršení této doby poskytneme Charitě opět auto nové,“ vysvětlil Martin Káninský z agentury Kompakt, která podle jeho dalších slov už tímto způsobem předala organizacím poskytujícím sociální služby po celé České republice téměř 700 automobilů.

Text a foto: Jiří Žůrek