Český červený kříž rozdával ve Vsetíně roušky i dobré rady

08.05.2020 08:46

VSETÍN - Velký zájem kolemjdoucích vzbuzoval v úterý 5. května stánek Českého červeného kříže v blízkosti vsetínské nákupní galerie. Lidé v něm mohli získat zdarma ochranné roušky či rozstřikovače na dezinfekci, ale i řadu užitečných rad a doporučení.

„Právě 5. května si připomínáme Mezinárodní den hygieny rukou a 8. května pak Světový den Červeného kříže. Při této příležitosti tedy pracovnice Oblastního spolku Českého červeného kříže Vsetín připravily akci, jejímž cílem bylo seznámit kolemjdoucí s prevencí a zásadami hygieny rukou, nabídnout jim ochranné roušky, rozprašovače na dezinfekci, či změřit teplotu,informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková. 
„Lidi, kteří se zastavili u našeho stánku, jsme informovali, jak co nejlépe chránit před nákazou sebe a své blízké. Jednou ze zásad je právě časté a správné mytí rukou,“ uvedla Jana Sklářová z ČČK„ Šití, sběr a distribuce roušek je zase součásti pomoci Českého červeného kříže lidem ve Vsetíně i jeho okolí,“ dodala,

A zájem o informace i roušky byl značný. „Rozdali jsme během dne přes tři sta šitých bavlněných roušek a dalších mnoho roušek z perlanu. Věříme, že i ty naše pomohou k zabránění šíření koronaviru v našem okolí,“ řekla dále Sklářová a opět apelovala na všechny, aby i v době, kdy dochází k rozvolňování restriktivních opatření, dodržovali všechna protiepidemická opatření a chránili tak zdraví nejen své, ale i ostatních.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Vsetín